| | | | | | | | | | | |

Топлотни талас се наставља, температура и до 38 степени

У Србији се наставља период веома топлог и сунчаног времена, а температуре ће током дана достићи и 38 степени. На снази је црвени метео-аларм за Срем, Банат и Бачку због екстремно високих температура.

Већ у преподневним часовима најтоплије је било у Београду, Новом Саду, Зрењанину, Кикинди и Сомбору, где су измерена 34 степена.

Републички хидрометеоролошки завод упозорава да ће се топлотни талас задржати и почетком наредне седмице, када се у већини места очекују дневне температуре од 35 до 39 степени.

Лекари саветују грађанима да избегавају боравак на сунцу у најтоплијем делу дана, од 11 до 16 часова, да уносе довољно течности и смање физичке активности. Посебан опрез препоручује се хроничним болесницима, старијим особама и деци.

Освежење се очекује од средине наредне седмице, када ће доћи до пада температуре и појаве пљускова са грмљавином.

Similar Posts