|

Обележен Видовдан полагањем венаца и поменом погинулим борцима

Поводом Видовдана, дана сећања на све који су током историје дали живот за слободу српског народа и своју отаџбину, испред зграде некадашњег Комитета одржан је помен припадницима војске, полиције и добровољцима страдалим у ратним сукобима од 1991. до 1999. године. Након помена, положени су венци на спомен-обележје.

Помен су служили свештеници Српске православне цркве – Епархије банатске, а венце су положили представници Града Зрењанина, Средњобанатског управног округа, Гарнизона Војске Србије у Зрењанину, Полицијске управе Зрењанин, као и бројних борачких и ветеранских удружења, међу којима су Удружење ратних војних инвалида града Зрењанина, Удружење ратних војних инвалида и породица погинулих бораца града Зрењанина, Ветерани посебних јединица полиције, Организација резервних војних старешина Зрењанин, делегација Удружења војних пензионера, Градска организација СУБНОР-а и Градски одбор СНС Зрењанин.

У име Града Зрењанина венце су положили заменик градоначелника Саша Сантовац, помоћница градоначелника Снежана Вучуревић и начелница Градске управе Биљана Томић.

Присутнима су се обратили председник Удружења ратних војних инвалида града Зрењанина Јовица Пилиповић и заменик градоначелника Саша Сантовац.

Сантовац је истакао да Видовдан заузима посебно место у српској историји, пре свега као дан сећања на Косовску битку и кнеза Лазара, али и на све који су у различитим временима бранили своју земљу. Подсетио је да су на спомен-обележју уклесана имена 53 суграђана који су живот дали у ратним сукобима, нагласивши да њихова жртва обавезује будуће генерације да негују сећање, понос и поштовање према онима који су страдали за свој народ и отаџбину.

Он је поручио да Видовдан није дан славља, већ дан достојанственог сећања, који подсећа на историју, корене и вредности које не треба заборавити.

Фото-Град Зрењанин

Similar Posts