Одбојкашки камп „Јелена Николић” окупио младе таленте из Србије и Мађарске
Кикинда је и ове године домаћин Одбојкашког кампа „Јелена Николић”, који је окупио 35 девојчица и дечака узраста од 10 до 16 година из Србије и Мађарске. Током седмодневног боравка полазници, уз стручни рад тренера, унапређују своје одбојкашке вештине, али и стичу нова пријатељства.
Камп су посетили градоначелник Кикинде Младен Богдан и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов, који су пружили подршку организацији и уверили се у услове у којима деца тренирају и бораве.
Јелена Чуданов је истакла да Спортски савез Кикинде подржава пројекте који доприносе правилном развоју деце и промовишу спортске вредности. Она је нагласила да учешће младих одбојкаша из Србије и Мађарске потврђује да је Кикинда препозната као добар домаћин са квалитетном спортском инфраструктуром, као и да ће локална заједница наставити да подржава младе спортисте и међународну спортску сарадњу.
Организаторка кампа и прослављена одбојкашица Јелена Николић навела је да велики број деце која се поново враћају на камп представља најбољу потврду његовог квалитета. Према њеним речима, учесници су смештени у Дому ученика, услови за рад су веома добри, а посебан акценат стављен је на индивидуални приступ. Она је истакла да циљ кампа није да за неколико дана створи врхунске играче, већ да деци помогне да препознају сегменте игре на којима треба да раде по повратку у своје клубове. Поред тренинга, полазници време проводе у дружењу, шетњи градом и спортским активностима на отвореним теренима.
О раду са младим одбојкашима брине искусан стручни тим који чине тренер кадетске репрезентације Србије Љубомир Галогажа, тренер Никола Ражнатовић, као и кондициони тренер и физиотерапеут Карољ Ференц из Мађарске. За најмлађе полазнике, познате као „Пахуљице”, организована је посебна школа одбојке коју води Николина Томић.
Томић је објаснила да се са старијом групом ради на тактици, систему игре и доношењу одлука на терену, док је код најмлађих нагласак пре свега на усавршавању технике. Она је оценила да деца најбоље уче кроз игру, истичући да одбојка развија брзо размишљање, доношење одлука и тимски дух.
Фото-Град Кикинда

