Иако су у протеклом периоду значајна средства уложена у решавање овог проблема, неретко се дешавало да се већ након краћег времена после чишћења депонија, на истом месту појаве нова сметлишта. Град је у сарадњи са Министарством за заштиту животне средине, посао уклањања дивљих депонија поверио ЈП "Кикинда", а извођач радова је Екоградња из Зрењанина.
''Могу да кажем да се и те како примети разлика код суграђана како, на који начин и где се одлаже одређена врста отпада. Најтежи посао је искоренити лоше навике, тако да заједнички морамо да радимо и да се трудимо да дивљих депонија буде што мање, јер осим што то шаље ружну слику, опасно је по здравље људи и животну средину'', истакла је Мирослава Наранчић, секретарка Секретаријата за заштиту животне средине, пољопривреду и рурални развој.
У наредних пет дана биће завршено чишћење депонија у ова два села, а чишћење у Иђошу подразумева и одношење веће количине отпада са депоније:
''На захтев грађана, одреаговали су Секретаријат и локална самоуправа, а средства за реализацију пројекта смо добили на конкурсу'', додао је Чедо Гверо, в.д. директора ЈП "Кикинда".
Стижу и апели на одговрност из месних заједница:
''Депонија је очишћена пре око годину дана, али је у међувремену поново настала. Апеловао бих на мештане да буду савесни, да воде рачуна о одлагању отпада'', рекао је Горан Станчул, члан Савета месне заједнице Иђош.
''Депонија у Банатском Великом Селу је недавно очишћена, а на јесен део овог простора ће бити и пошумљен. Овај простор након чишћења изгледа као писта. Ми ћемо и даље апеловати на мештане да поведу рачуна'', надовезала се Мира Пепић Пећанац, председница Савета месне заједнице Банатско Велико Село.
Извор и фото- Град Кикинда