Подсећајући се недавно реализованих активности у том селу, градоначелник је поменуо велику еколошку инвестицију, чишћење депоније у које је уложено 40 милиона динара, а значајна средства су уложена и у реконструкцију школе.
- Уз помоћ покрајинског и градског буџета уложено је око 4,5 милиона и ту нећемо стати, јер је следеће што треба да урадимо замена котла за грејање и замена олука на школи. Настављамо да подржавамо тарашке пољопривреднике који користе скелу и овогодишњи уговор о њеном функционисању вредан је 9 милиона динара. У јуну нас очекује позната манифестација, “Дани тарашких рода”, коју ће град подржати као и до сада - истакао је градоначелник Салапура.
Прокоментарисао је и посету породици Остојић, која се бави органском производњом.
- Да села имају перспективу доказ је и пољопривредно газдинство Остојић, четворочлана породица са двоје мале деце, који су до пре две године живели у Зрењанину. Користили су подстицаје града кроз конкурс за органску производњу и управо најављујемо да ћемо у наредном периоду, у месецу јуну, расписати нови, трећи позив. Показало се да има заинтересованих за органску производњу и Тараш је, поред програма који су посвећени родама, постао познат и по органској производњи којом се бави више домаћинстава.
Игор Остојић каже да му подстицајна средства која добија од града доста значе у производњи којом се бави, да процедура за конкурисање није компликована и да је средства на најбољи начин искористио за набавку семенског материјала и механизације.
- Моје газдинство припада групи малих газдинстава, с обзиром да обрађујемо двадесетак хектара земље. Од тога смо на хектару ипо засновали органску производњу, тренутно смо у трећој години конверзије и ове године би требало да добијемо сертификат - објашњава Остојић и додаје да је у Тарашу традиција да се производи поврће, чиме се и он бави.