Председник Мировић је обишао и вртић „Лане“ у Мачванској Митровици у ком се срушио зид и начињена је велика материјалана штета. „Са градоначелницом и њеним сарадницима је договорено да брзо направимо процену штете и да, у условима ванредне ситуације, добијемо понуду одговарајућих грађевинских фирми, како бисмо већ у наредним данима обезбедили средства“, рекао је Мировић и додао да ће део средстава обезбедити и Град Сремска Митровица. Мировић је истакао да je невреме захватило немали број општина у Војводини - Шид, Сремску Митровицу, Руму, Бачку Паланку, Нови Сад, делимично штете има у Старој Пазови и Инђији, нешто мање у Сремским Kарловцима и другим местима.
Додао је да је на јучерашњој ванредној седници Покрајинске владе и Штаба за вандредне ситуације наложио члановима Покрајинске владе да, у хитном року, обиђу све општине и објекте који су оштећени, посебно објекте јавне намене.
„Обезбедићемо значајна финансијска средства да помогнемо, не само овде у Митровици, већ и у другим општинама које су претрпеле штету“, нагласио је Мировић. „Максимално ћемо помоћи, сви су на терену. Верујем да ћемо у наредним недељама, а када је реч о сложенијим грађевинским радовима у наредним месецима, успети да санирамо сву штету, пре свега на предшколским установама, основним и средњим школама, на објектима домова здравља, болница, високошколских установа. Очекујем да радимо брзо и ефикасно. Покрајинска влада ће обезбедити финансијска средства, колико год буде могла“, нагласио је Мировић.
Председник је додао да у Беочину постоји проблем са снабдевањем електричном енергијом, као и у неким деловима Новог Сада, посебно у Петроварадину.
„У Беочину је озбиљнији проблем. Електродистибуција је ангажовала све расположиве капацитете, не само своје, већ и бројне приватне фирме. Верујем да ћемо успети да у што краћем року обезбедимо струју за насеље Дунав у Беочину и за друга насеља“, рекао је Мировић и нагласио да у овом тренутку више стотина кућа нема струју. Како је још истакао, срећа, у овој великој несрећи, јесте то што није било људских жртава.
„У Митровици је било пет теже повређених, а четрдесетак лакше повређених. У Новом Саду је било пет или шест лакше повређених. Имали смо веома тешку ситуацију у Беочину где је десеторо деце било у шуми у тренутку олује“, рекао је Мировић и похавлио припаднике Ватрогасно- спасилачке службе и Управе за ванредне ситуације, које су, посебно у Беочину, показале изузетну храброст.
Градоначелница Сремске Митровице Светлана Миловановић истакла је да су на територији Сремске Митровице службе изашле на терен одмах након невремена, те да се континуирано отклањају последице невремена.
Градоначелница је додала да је приоритет у обнови институција од јавног значаја. „Поред градске болнице, и све школе су доста оштећене. Издвојила бих школу „Триво Витасовић Лебарник“ у Лаћарку и „Јован Јовановић Змај“ у Мартинцима, где имамо велика оштећена крова. Предшколска установа у Мачванској Митровици је у веома лошем стању, практично неупотребљива“, рекла је градоначелница Сремске Митровице.
„Данас су и други чланови Покрајинске владе у обиласку подручја у Војводини која је захватило невреме“, нагласио је Мировић, који ће сутра обићи новосадске школе које су претрпеле оштећење, а током наредне недеље и Бачку Паланку, која је претрпела велику штету.
Влада Војводине